Cytrynówka

Wypijmy za bloga i za 200 na nim wpis :) Ok…przyznaję się bez bicia …raczej nie 200 przepis, ale 200 wpis. Od teraz wierzę temu co mówi mi WordPress – nie będę liczyć postów ręcznie ;)

Cytrynówka (zrobiona przez mojego mężusia) jest pyszna…nie za mocna, nie za słaba, słodziutka :) Polecam.

Cytrynówka

Składniki:

  • 20 cytryn
  • ok. 1 litr spirytusu
  • 1 litr niegazowanej wody mineralnej
  • 2/3-3/4 tego co ważą cytryny (ilością cukru regulujemy słodkość cytrynówki)

Wychodzi około 3 litrów cytrynówki.

Cytryny umyć. Obrać z nich żółtą część skórki. Białego miąższu ma być jak najmniej, ponieważ jest gorzki. Skórki przełożyć do słoika litrowego i zalać spirytusem. Spirytus ma przykryć wszystkie skórki. Zakręcić słoik.

cytynowka11

Cytryny obrać delikatnie z białego miąższu. Pokroić w plasterki i przełożyć do drugiego dużego słoja, zasypać cukrem i odstawić na 4-5 dni. Słoik przykryć ściereczką lub folią aluminiową.

Po kilku dniach cytryny przeciskamy przez gazę (te posypane cukrem) i odlewamy syrop np. do garnka. Rozcieńczamy go wodą mineralną. Dodajemy spirytus ze skórek z cytryny. Dokładnie mieszamy. Dodajemy pozostały czysty spirytus do osiągnięcia wymaganej mocy przez cytrynówkę.

Przelewamy do butelek i odstawiamy w ciemne miejsce na minimum 2 tygodnie.

cytrynówka

Smacznego :)

Przepis pochodzi z: http://przesmacznie.blogspot.com

Comments

    • says

      Olku, na końcu przepisu podaję, ze przepis pochodzi z podanego przez ciebie bloga. Nie jest on jednak przekopiowany z tego bloga „słowo w słowo” a napisany został przeze mnie. To, że sposób wykonania i składniki są takie same to oczywiste.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.